Forum Plimbărici
 
  Forum Plimbărici > Sectiuni > Europa > Bulgaria
Ultimul post din blog:


Răspunde
  #1 (permalink)  
Vechi 16.08.2010, 15:45:38
Member
 
Înregistrat: 30.05.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 50
Urmatoarea vacanta: Turcia, 14.05-21.05.2011


Implicit Cazare Nisipurile de Aur

Daca tot sunt la capitolul cazari de pe unde am fost, sa va scriu si despre un 1 mai in Bulgaria. Am fost la Nisipurile de Aur, la hotelul Melia Grand Hermitage.

Pretul platit a fost mic datorita faptului ca nu era in sezon ci era 1 mai. Am stat trei zile, ne-am odihnit, piscina si mancare. Nu era vreme de plaja dar noi ne-am simtit bine.
Hotelul arata foarte bine, este la 100 m de plaja si un are un centru de spa foarte bine pus la punct. De 1mai am platit 70 eur cu all inclusive, rezervare prin booking.
__________________
Casa Hanu
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
Publicitate
  #2 (permalink)  
Vechi 16.08.2010, 15:48:03
Member
 
Înregistrat: 30.05.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 50
Urmatoarea vacanta: Turcia, 14.05-21.05.2011


Implicit Re: Cazare Nisipurile de Aur

Pozele. Hotelul se numea in perioada aceea Kempinski, acum are denumirea schimbata in Melia Grand Hermitage:
Imagini atasate
File Type: jpg PIC_0100.jpg (80,2 KB, 14 afisari)
File Type: jpg PIC_0098.jpg (78,6 KB, 7 afisari)
File Type: jpg PIC_0093.jpg (60,7 KB, 6 afisari)
File Type: jpg PIC_0092.jpg (63,4 KB, 4 afisari)
File Type: jpg PIC_0090.jpg (55,8 KB, 4 afisari)
File Type: jpg PIC_0089.jpg (56,6 KB, 5 afisari)
File Type: jpg PIC_0088.jpg (51,8 KB, 5 afisari)
File Type: jpg PIC_0085.jpg (49,7 KB, 7 afisari)
File Type: jpg PIC_0082.jpg (33,3 KB, 6 afisari)
File Type: jpg PIC_0081.jpg (43,6 KB, 7 afisari)
File Type: jpg PIC_0080.jpg (39,8 KB, 7 afisari)
File Type: jpg PIC_0079.jpg (40,6 KB, 5 afisari)
File Type: jpg PIC_0078.jpg (45,0 KB, 5 afisari)
File Type: jpg PIC_0077.jpg (49,0 KB, 5 afisari)
File Type: jpg PIC_0075.jpg (35,4 KB, 6 afisari)
File Type: jpg PIC_0074.jpg (45,0 KB, 5 afisari)
File Type: jpg PIC_0072.jpg (53,4 KB, 9 afisari)
File Type: jpg PIC_0071.jpg (32,6 KB, 3 afisari)
File Type: jpg PIC_0070.jpg (39,9 KB, 4 afisari)
File Type: jpg PIC_0069.jpg (46,5 KB, 12 afisari)
__________________
Casa Hanu
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 16.08.2010, 15:49:09
Member
 
Înregistrat: 30.05.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 50
Urmatoarea vacanta: Turcia, 14.05-21.05.2011


Implicit Re: Cazare Nisipurile de Aur

Si de prin statiune o runda.
Daca ajungeti prima oara in Bulgaria va recomand sa mergeti la Nisipuri. Nu aveti cum sa dati gres. Si sa nu alegeti hotel mai jos de 4 stele.
Imagini atasate
File Type: jpg PIC_0068.jpg (44,2 KB, 4 afisari)
File Type: jpg PIC_0067.jpg (39,4 KB, 3 afisari)
File Type: jpg PIC_0056.jpg (55,8 KB, 7 afisari)
File Type: jpg PIC_0031.jpg (32,8 KB, 2 afisari)
File Type: jpg PIC_0030.jpg (37,3 KB, 4 afisari)
File Type: jpg PIC_0018.jpg (26,2 KB, 3 afisari)
File Type: jpg PIC_0016.jpg (38,1 KB, 4 afisari)
File Type: jpg PIC_0010.jpg (35,6 KB, 4 afisari)
File Type: jpg PIC_0009.jpg (33,2 KB, 3 afisari)
File Type: jpg PIC_0005.jpg (73,1 KB, 9 afisari)
File Type: jpg PIC_0060.jpg (50,6 KB, 9 afisari)
File Type: jpg PIC_0058.jpg (45,0 KB, 5 afisari)
File Type: jpg PIC_0057.jpg (26,7 KB, 6 afisari)
__________________
Casa Hanu
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 16.08.2010, 16:38:04
(cont inchis la cerere)
 
Înregistrat: 08.09.2009
Mesaje: 1.295
Urmatoarea vacanta: configurare



Implicit Re: Cazare Nisipurile de Aur

Citat:
Postat de Hanu Vezi mesajul
Daca tot sunt la capitolul cazari de pe unde am fost, sa va scriu si despre un 1 mai in Bulgaria. Am fost la Nisipurile de Aur, la hotelul Melia Grand Hermitage.

Pretul platit a fost mic datorita faptului ca nu era in sezon ci era 1 mai. Am stat trei zile, ne-am odihnit, piscina si mancare. Nu era vreme de plaja dar noi ne-am simtit bine.
Hotelul arata foarte bine, este la 100 m de plaja si un are un centru de spa foarte bine pus la punct. De 1mai am platit 70 eur cu all inclusive, rezervare prin booking.
ce chestie, aici am stat si noi

si noua ne-a placut mult, noi am platit 50 eur pe noapte la vremea respectiva...si daca nu ma insel este de 5 stele hotelul..habar nu aveam ca e fost Kempinski
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 24.08.2010, 08:25:50
Senior Member
 
Înregistrat: 14.08.2008
Locație: Bucuresti
Mesaje: 143
Urmatoarea vacanta: Venetia - aprilie 2012
Fan: I love Croatia


Implicit Re: Cazare Nisipurile de Aur

Am stat de 1 mai aici. Si nu ma mai intorc niciodata. Nici la hotel , nici la bulgari. Hotelul era varza. Am sacrificat un tricou sa spal masuta si scaunele din balcon si balustrada care erau cu un start considerabil de praf. Am avut rezervata si o camera tripla(platita pt 3 pers) si acolo nu erau decit 2 paturi. Ne-au adus o saltea de pus pe jos, dupa scandal. Pina la urma au adus un pat pliant mucegait. Masa era nenorocire. Ieseai de acolo mirosind a peste prajit, cirnati si toate cele.
Dar se pare ca eram singurul caruia nu i-a placut pt ca ceilalti(romani) erau non stop beti(femei si barbati). De la 9 dimineata erau gramada pe votca bulgareasca(ca tot era gratis). Atunci s-au furat masinile alea din fata hotelului. Si tin sa spun ca de la receptie i-a rugat pe boii aia sa le puna in parcarea platita..dar costa 10 leva. Acolo a fost si a noastra si nu a patit nimic pt ca era imposibil de furat fiind pazita non stop. Oricum le-a spus ca e interzis sa stationeze in fata receptiei. Dar ei, mari mahari, s-au simtit ofuscati. Si au lasat acolo masina. Si eu le-o luam si le-o aruncam in mare.
Am avut grija de totii copiii de la piscina pentru ca parintii lor erau in pragul comei alcoolice si aia mici nu mai stiau care ai cui sunt. Si tin sa spun ca nu ma inebunesc dupa copilasi.

Ideea e ca Bulgaria nu imi mai place din cauza romanilor care o viziteaza. In locul bulgarilor le-as pune bombe in fiecare camera.
Iar hotelul nu merita nici 7 euro pe noapte(poate totusi,ca era 1 mai,nu erau pregatiti)

Ca si distractie...statiunea nu are nimic de oferit. Cind venea seara mai ca imi venea si mie sa ma apuc de votca... ca sa adorm pe la 9 sa uit ca sunt in vacanta.

Eu recomand Sunny Beach, macar pentru distractie.
__________________
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 24.08.2010, 19:27:21
(cont inchis la cerere)
 
Înregistrat: 08.09.2009
Mesaje: 1.295
Urmatoarea vacanta: configurare



Implicit Re: Cazare Nisipurile de Aur

Citat:
Postat de vlado2 Vezi mesajul
Am stat de 1 mai aici. Si nu ma mai intorc niciodata. Nici la hotel , nici la bulgari. Hotelul era varza. Am sacrificat un tricou sa spal masuta si scaunele din balcon si balustrada care erau cu un start considerabil de praf. Am avut rezervata si o camera tripla(platita pt 3 pers) si acolo nu erau decit 2 paturi. Ne-au adus o saltea de pus pe jos, dupa scandal. Pina la urma au adus un pat pliant mucegait. Masa era nenorocire. Ieseai de acolo mirosind a peste prajit, cirnati si toate cele.
Dar se pare ca eram singurul caruia nu i-a placut pt ca ceilalti(romani) erau non stop beti(femei si barbati). De la 9 dimineata erau gramada pe votca bulgareasca(ca tot era gratis). Atunci s-au furat masinile alea din fata hotelului. Si tin sa spun ca de la receptie i-a rugat pe boii aia sa le puna in parcarea platita..dar costa 10 leva. Acolo a fost si a noastra si nu a patit nimic pt ca era imposibil de furat fiind pazita non stop. Oricum le-a spus ca e interzis sa stationeze in fata receptiei. Dar ei, mari mahari, s-au simtit ofuscati. Si au lasat acolo masina. Si eu le-o luam si le-o aruncam in mare.
Am avut grija de totii copiii de la piscina pentru ca parintii lor erau in pragul comei alcoolice si aia mici nu mai stiau care ai cui sunt. Si tin sa spun ca nu ma inebunesc dupa copilasi.

Ideea e ca Bulgaria nu imi mai place din cauza romanilor care o viziteaza. In locul bulgarilor le-as pune bombe in fiecare camera.
Iar hotelul nu merita nici 7 euro pe noapte(poate totusi,ca era 1 mai,nu erau pregatiti)

Ca si distractie...statiunea nu are nimic de oferit. Cind venea seara mai ca imi venea si mie sa ma apuc de votca... ca sa adorm pe la 9 sa uit ca sunt in vacanta.

Eu recomand Sunny Beach, macar pentru distractie.
la Melia Grand Hermitage ai fost si ti s-au intamplat toate astea???

cand am fost noi serviciile au fost ireprosabile, din toate punctele de vedere...ce-i drept, am fost acum un an si nu in sezon (nu prea mergem din principiu in sezon), dar oricum, e diferenta cam mare fata de ce povestesti tu..si vad ca si Hanu a fost multumita, deci chiar ma mira ce spui

acum sincer, daca mergi "in sezon" (mai ales de 1 mai) e stiut ca e plin de romani prost crescuti peste tot in statiunile din bulgaria...plus ca e tot timpul aglomerat si te enervezi, si asta e lucru stiut...si nu-mi spune ca nu stiai ca multi au impresia ca TREBUIE sa plece la mare de 1 mai, printre altele ca sa bea
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 24.05.2011, 19:03:21
Junior Member
 
Înregistrat: 19.06.2009
Mesaje: 1
Urmatoarea vacanta: configurare
Implicit bulgaria

Buna ziua sambata plec impreuna cu familia mea in Bulgaria(Nisipurile de Aur) si as dori sa stiu niste informatii.(cazari,taxe si orice altceva ce ne-ar putea fi util) Va multumesc,mentionez ca este prima oara cand mergem.
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 24.05.2011, 20:18:33
Member
 
Înregistrat: 24.03.2009
Mesaje: 74
Urmatoarea vacanta: configurare


Implicit Re: bulgaria

Citat:
Postat de crislavric Vezi mesajul
Buna ziua sambata plec impreuna cu familia mea in Bulgaria(Nisipurile de Aur) si as dori sa stiu niste informatii.(cazari,taxe si orice altceva ce ne-ar putea fi util) Va multumesc,mentionez ca este prima oara cand mergem.
Ti-ai rezervat ceva cazare la Nisipuri sau vrei sa cauti acolo? Cam la care stele te-ai gandit? Cred ca si la hotelurile de 4 si 5 stele vei gasi preturi bune in mai.
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 24.05.2011, 20:55:26
Member
 
Înregistrat: 24.03.2009
Mesaje: 74
Urmatoarea vacanta: configurare


Implicit Re: bulgaria

La Nisipuri sunt doua hoteluri foarte bune si pe care le recomand cu draga inima:


1. Primul este Hotelul Admiral de 5 stele si este preferatul meu. Este intim, marisor si situat pe plaja. Are spa, sala de sport, restaurante rezervate numai pentru clientii hotelului. Are locuri de parcare pazite dar se plateste parcarea.

http://www.venere.com/hotels/varna/hotel-admiral

Pentru o noapte de cazare pretul este intre 50-70 EUR/camera cu mic-dejun.

2. Al doilea hotel este Kempinski care se numeste mai nou Melia.

http://www.booking.com/hotel/bg/grand-hermitage.ro.html

Este tot de 5 stele si nu este mare diferenta de calitate a serviciilor. Arata foarte bine si el si are si un mare avantaj: are in fata lui un parc mare si foarte frumos. Practic este situat tot pe plaja dar cu parcul in fata. Dupa parc vine faleza si apoi plaja. Pentru familiile cu copii este ideal. Au loc de joaca, ii poti lasa in voie.
Pretul la Melia este cam de 60 EUR pentru camera dubla. Si acest hotel are parcare si cand am fost noi nu se platea pentru ea.
Interesant la hotel Melia este ca au un serviciu VIP, numit chiar VLAVEL. Daca te cazezi in anumite apartamente ai un loc in restaurant ferit de restul clientilor, piscina separata.
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 25.05.2011, 18:47:54
Member
 
Înregistrat: 12.03.2008
Locație: Buc
Mesaje: 62
Urmatoarea vacanta: configurare
Fan: I love Barcelona

Implicit Re: Cazare Nisipurile de Aur

Ca si taxe vei plati vigneta care este in jur 5 EUR si vei plati si taxa de pod de 26 lei dus. La intors mai platesti inca 26 de lei.

In functie de cat stai platesti asa la vigneta:

5 Euro (10 Leva) = Valabila o saptamana
13 Euro (25 Leva) = Valabila o luna
35 Euro ( 67 Leva) = Valabila un an

Vigneta o cumperi de la granita, de la orice punct. Nu te sfatuiesc sa treci granita fara ea si sa o cumperi de la vreo benzinarie dupa. Se aude ca te asteapta politia imediat dupa si te amendeaza.
Adaugă pe Digg !Adaugă pe del.icio.usAdauga pe TwitterAdauga pe Facebook!
Raspunde cu citat
Publicitate
Răspunde